Mekan

 

Divan Otel Hakkında

Gaziantep'te faaliyet gösteren Divan Otel, Gaziantep şehir merkezine 1,3 km ve Gaziantep Kalesi'ne 2,6 km mesafededir. Gaziantep Havaalanı ise 21 km uzaklıktadır.

Eski şehir merkezine sadece 4 kilometre uzaklıkta olan Divan Gaziantep, Hititler'den Helenistik krallıklara, Selçuklular'dan Bizans ve Osmanlı İmparatorlukları'na kadar uzanan köklü bir tarihe yüzyıllar boyu tanıklık etmiş olan bu antik şehri keşfetmek için harika bir seçimdir. Yoğun iş gezileri amaçlı seyahat eden konuklar için otel, büyük bir hızla gelişen Gaziantep'in organize sanayi bölgeleri ve iş merkezlerine de kolayca ulaşılabilecek bir konumdadır.

Divan Pastanesi, Lobby Lounge, Bar ve Divan Pub gibi birbirinden çeşitli lezzet duraklarıyla otel konuklarını keyifle ağırlıyor. 

Divan Otel Gaziantep Rezervasyon

SNG(BB)=65 EURO DBL(BB)=85 EURO KDV ve kahvaltı dahildir.

Rezervasyon sorumlusu : Ayça Konukoğlu
Rezervasyon için eposta adresi : rezervasyon.gaziantep@divan.com.tr
Rezervasyon aşamasında ChemOrbis organizasyonuna katılacağınızı belirtmeniz gerekmektedir. Bu fiyat ChemOrbis konferans katılımcılarına özeldir.

Mücahitler Mahallesi Sani Konukoğlu Bulvarı No: 92/A 27090 Şehitkamil Gaziantep
Tel : 0342 999 1 333
Faks: 0342 501 1 686
http://www.divan.com.tr/Divan-Gaziantep/
info.divangaziantep@divan.com.tr

Gaziantep'te Görülecek Yerler

gaziantep2.jpg

Romalılara dayandığı tahmin edilen ve koruyucu surlarının etrafını çevrelediği Gaziantep Kalesi, şehrin merkezine hakim bir konumda bulunmakta. Bizans, Selçuklu ve Osmanlı İmparatorlukları dahil olmak üzere, şehre hükümdarlık etmiş imparatorluklar kaleyi defalarca yeniden inşa etmiştir. Gaziantep Kalesi ayrıca, Kurtuluş Savaşı esnasında şehri Fransız işgaline karşı büyük bir başarıyla müdafaa etmiş olan kahramanlara adanmış bir müzeye de ev sahipliği yapmaktadır.

Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesi, günümüze kadar gelen en iyi korunmuş ve en çarpıcı Roma dönemine ait mozaiklerin bazılarını barındırıyor. Belkıs-Zeugma arkeolojik bölgesinde gün ışığına çıkarılmış bu yapıtlar, dünyanın en büyük mozaik müzesinde sunulmaktadır. Çingene Kız ve Venüs'ün Doğuşu müzenin önde gelen eserleri olmalarına rağmen, geniş çaplı koleksiyonda Truva Savaşı'ndan görünümler, savaş arabasında Poseidon ve daha nicesi sergilenmektedir.

15_10__3gaziantep[1].jpg

Gaziantep Müzesi Hititlere ait, başta oymacılık ve heykelcilik olmak üzere muazzam bir sanat koleksiyonuna ev sahipliği yapmakta. Müze ayrıca, antik zamanlardaki ticaret ve devlet işleyiş biçimlerine ışık tutan etkileyici büyüklükte bir antik müze koleksiyonuna da sahiptir.

Bakırcılar Çarşısı, Gaziantep Kalesi'nin hemen güneyinde bulunan üzeri açık ve kapalı birçok pazarın iç içe geçtiği bir bölgededir. Çarşıya ismini veren bakır atölyelerinin ağırlıkta bulunduğu Zincirli Bedestan ise, rengarenk baharatların, yerel tatların ve tabii ki kilimlerin ve mücevherlerin satıldığı birçok dükkanla dolup taşıyor.